środa, 26 kwietnia 2017

WARSZTATY TURYSTYCZNO-HISTORYCZNE DO TORUNIA

W dniu 25 kwietnia 2017 roku uczniowie klas turystyczno-logistycznych 1O, 3O i 1TL wraz z opiekunami: R. Nowickim i M. Szymulą udali się na warsztaty do Torunia. Celem było poznanie miasta, gdzie "GOTYK jest na DOTYK" a zwłaszcza jego zabytków. Młodzież zobaczyła Bulwar filadelfijski, liczne kamienice na starym mieście, w tym słynny dom Kopernika, Dwór Artusa, Krzywą Wieżę, ruiny zamku krzyżackiego, uroczy teatr bajek, Katedrę Janów: Chrzciciela i Ewangelisty, Ratusz i wiele innych ciekawych obiektów architektonicznych. Uczniowie poznali sylwetkę Mikołaja Kopernika, historię miasta Torunia i liczne ciekawostki. 
W ramach wyjazdu młodzież uczestniczyła w warsztatach w ŻYWYM MUZEUM PIERNIKA, gdzie wszyscy poznali tajniki wyrobu tego słodkiego przysmaku, z którego słynie miasto. Po południu wszyscy uczestniczyli w zajęciach w MŁYNIE WIEDZY, czyli toruńskim Centrum Nowoczesności.
W warsztatach uczestniczyli uczniowie z rumskiego Hipolita oraz sopockiego ZSH w ramach współpracy między szkołami.













czwartek, 20 kwietnia 2017

WARSZTATY "OUT OF THE BOX" W GDYŃSKIM INFOBOXIE

W dniu 12 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy 3TI i 3O wzięły udział z nauczycielami: K. Komodzińską i R. Nowickim w czwartej części z serii cyklu zajęć przygotowanych przez INFOBOX- warsztatach "Out of the Box" w gdyńskim Infoboxie w ramach zajęć z historii i obsługi informatycznej. Infobox gdyński jest obserwatorium zmian w przestrzeni publicznej. Warsztaty podzielone zostały na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W pierwszej części uczestnicy zapoznali się z najnowszymi trendami i metodami pracy z uczniem w edukacji szkolnej i pozaszkolnej w szerszym kontekście oraz wybranymi obszarami edukacji kulturalnej, takimi jak: edukacja przestrzenna, architektoniczna i obywatelska dzieci i młodzieży. Na część praktyczną złożyły się ćwiczenia z publikacji „Out of the Box” – wybrany temat a wszytko po to, aby np. pobudzić myślenie i fantazje na temat wizji zagospodarowania przestrzennego miasta.
Celem prowadzonych w oparciu o warsztaty zajęć lekcyjnych jest rozbudzenie w młodzieży kreatywnego myślenia o mieście, w którym żyją i pokazanie młodym ludziom, że mają znaczny wpływ na to, jak ich miasto będzie wyglądać w przyszłości.